CHCĘ KUPIĆ ŚWIECE ZAPACHOWE Z WOSKU SOJOWEGO.

Istnieje wiele powodów, dla których warto wybierać świece naturalne z wosku sojowego. Są ekologiczne i wyprodukowane jedynie z roślin, nie zawierają ołowiu ani żadnych szkodliwych substancji, poza tym palą się dłużej i pachną po prostu najlepiej.

Naturalne świece sojowe zyskują sympatię i popularność w ostatnim czasie, zresztą nie bez powodu.

Świece Sojowe

CO TO TAKIEGO WOSK SOJOWY?

Wosk sojowy  jest utwardzonym olejem pozyskiwanym z nasion soi, jest odnawialnym, biodegradowalnym źródłem energii.
Wytłaczany olej  pod wpływem wysokiej temperatury przerabia się na woskową masę.

Olejek woskowy nadaje się także do masażu, jednak należy go rozcieńczyć z płynnym olejem, gdy chcemy go użyć podczas zabiegu.


DLACZEGO POWINNIŚMY WYBRAĆ ŚWIECZKI Z WOSKU SOJOWEGO?

Świece sojowe są przyjazną dla środowiska alternatywą  dla tradycyjnych świeczek, przy produkcji których wykorzystuje się parafinę, produkt uboczny z olejów przemysłowych. Świece parafinowe, chociaż nadal popularne, są niestety bardzo szkodliwe dla środowiska, a przede wszystkim dla zdrowia.
Wosk sojowy  jest wolny od CO₂ i w 100% ulega biodegradacji. Nie zawiera ropy naftowej, parafiny, oleju palmowego, pestycydów, po prostu żadnych toksycznych materiałów. Nie bada się jego właściwości na zwierzętach, a dla wegan, którzy rezygnują także z wosku pszczelego, jest po prostu idealny.


Świeca sojowa

DLACZEGO POWINNIŚMY ZREZYGNOWAĆ Z TRADYCYJNYCH ŚWIECZEK?

Większość dostępnych na rynku świeczek powstaje na bazie nafty, zawierają parafinę, stearynę i wydzielają trujące gazy negatywnie wpływające na nasze zdrowie. Mogą zawierać metale ciężkie, jak ołów czy cynk. Nawet w ulatniającym się dymie ze świeczki z wosku pszczelego mogą znajdować się resztki antybiotyków.

Przede wszystkim w pomieszczeniach typu salon czy sypialnia powinno się stosować świece zapachowe nie zawierające szkodliwych związków.

Produkcja i stosowanie typowych świeczek wpływa negatywnie na środowisko. Ponadto większość z tych świec, tanich cenowo, produkowanych jest w krajach ubogich , w bardzo złych warunkach pracy.


Świece zapachowe z naturalnych produktów

JAK PALĄ SIĘ NATURALNE ŚWIECE SOJOWE?

Świece sojowe wypalają się wolniej  i dlatego mają dłuższy czas spalania niż świeczki parafinowe. Zapach unosi się dłużej i ma większy zasięg. Płynny wosk zawiera olejki eteryczne, które unosząc się w powietrzu mają właściwości relaksujące i uspokajające.
Ogromną zaletą świec sojowych jest sposób spalania czysty, wolny od sadzy. Oznacza to, że ściany, sufity i meble pozostaną także czyste.


NA CO POWINNIŚMY ZWRÓCIĆ UWAGĘ KUPUJĄC ŚWIECE SOJOWE?

Większość producentów świec sojowych, nie wszyscy oczywiście, wykorzystuje ekologiczny, niemodyfikowany genetycznie wosk sojowy. Są jednak i tacy, którzy stosują domieszki nienaturalnych substancji, jak parafina. Należy wobec tego zwracać uwagę na dokładne informacje od producenta, co do składu świecy.


SKĄD POCHODZI SOJA?

Wosk sojowy jest w Europie relatywnie nowym materiałem.
W USA świece sojowe należą do najbardziej ulubionych i dlatego w większości wosk sojowy pochodzi z USA.

Soja skąd pochodzi

 

 

KUPIĘ W BEA4HOME

Naturalne świece zapachowe produkowane w polskiej manufakturze z najwyższej  jakości wosku, ręcznie nalewnego do pięknych pojemników ze szkła, miedzi lub betonu to elegancja, styl i natura w jednym.

W naszym sklepie www.bea4home.pl znajdziesz zapachy, które wprowadzą do twojego domu niepowtarzalny klimat.

Świeca sojowa o zapachu dojrzałej wiśni w szklanym słoju z nutami marcepanu to mieszanka  luksusowych kompozycji zapachowych. Świecę 500 ml pali się jednorazowo nie dłużej niż cztery godziny. Drewniany knot pięknie skwierczy podczas palenia, uwalniając olejki zapachowe.

A może odpowiada ci bardziej świeca sojowa w czerni. Świeca sojowa o egzotycznym zapachu róży, drzewa gwajakowego, słodkiej lilii i jaśminu ,o ciepłym aromacie paczuli, drzewa cydrowego i sandałowego  wieńcząc ten zapach słodkim piżmem

Zapraszamy do świata świec naturalnych:

Komentarze ()

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć