LOFT forma skrócona od mieszkania loftowego, to dostosowane do funkcji mieszkalnych wnętrze magazynu lub pomieszczenie przemysłowe.

Słowo LOFT pochodzi z języka angielskiego i oznacza strych lub spichlerz. W USA LOFT znaczy hala magazynowa lub budynek przemysłowy.

Począwszy od roku1940 w New York City i Londynie zaczęto przekształcać tego typu puste hale w lokale mieszkalne, przy czym nie zmieniano zbytnio konstrukcji tych pomieszczeń.

Jedno mieszkanie zajmowało zatem często całą kondygnację budynku, wielką przestrzeń, do której wstawiano tylko meble. Tak pojawiły się otwarte mieszkania z ogromną powierzchnią i wysokim sufitem. Wnętrze w stylu loftowym zaczęło być bardzo modne.

Dekoracje LOFT wnętrza

Do pionierów mieszkających w loftach zaliczany jest, nie do końca słusznie, Andy Warhol, który przekształcił fabrykę w mieszkalny LOFT, ale dopiero w latach sześćdziesiątych. Mieszkania loftowe stały się ulubionym lokum przede wszystkim artystów, którzy zintegrowali w nich swoje przestrzenie mieszkalne i pracownie.

Dekoracje do domu LOFT

Dzisiejsze mieszkania loftowe nie są już prowizorycznymi mieszkaniami, ale powstają dzięki renowacji i unowocześnieniu starych hal produkcyjnych i często są zbyt drogie na rynku nieruchomości. Pomysł sprzed lat, aby wykorzystywać stare, nieużytkowane hale i magazyny, przynosi obecnie spore dochody i nie każdego stać na takie lokum.

Oczywiście nowe budownictwo oferuje mieszkania w stylu loftowym, jednak nie mają one nic wspólnego z klasycznymi loftami, jedynie otwarta przestrzeń, czy też odpowiednie, surowe wykończenia i dodatki wprowadzają loftowy klimat do mieszkania.

Ciekawe pomysły na wnętrze w stylu loftowym na www.bea4home.pl


Beton, surowa cegła, widoczne kable i instalacje, metal, to elementy, których nie powinno zabraknąć we współczesnym mieszkaniu a la LOFT.

Styl loftowy to wnętrze, w którym dominują naturalne materiały, czernie, grafity i szarości. Meble powinny mieć surowe formy, to design, który robi wrażenie. Do tego wisząca lampa, jakby przyniesiona prosto z fabryki.

Metalowe dodatki w czarnym kolorze to prawdziwy must have loftowego stylu. Stojaki, wieszaki, podpórki, dekoracje ścienne…

Dodatki loftowe

 

PISZCIE W KOMENTARZACH, JAKI PRODUKT NA www.be4home.pl JEST W WASZYM STYLU.

 

Komentarze ()

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć