karafka na wodę

Przygotowując stół do uroczystego obiadu czy eleganckiej kolacji, dbamy o najpiękniejszą zastawę, serwetki, świece i kwiaty nadające nakryciom wytwornego charakteru.

WODA DLA ZDROWIA - MODNY NAPÓJ

Dlaczego w restauracjach do niemal każdego posiłku serwowana jest woda mineralna?
Woda oczyszcza kubeczki smakowe i pozwala w pełni rozkoszować się smakiem wyszukanych potraw. Warto pamiętać o tym podczas organizowania wystawnych przyjęć, nie tylko latem. Woda to napój, który powinien na stałe zagościć w naszym domu. Codzienne dostarczanie do organizmu odpowiedniej ilości wody jest niezbędne dla jego prawidłowego funkcjonowania. Odpowiednie nawodnienie organizmu ma istotne znaczenie dla jego prawidłowego funkcjonowania. Woda jest bowiem związana ze wszystkimi układami naszego ustroju i stanowi główny składnik chemiczny organizmów żywych.

Magnez ma istotne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego, układu nerwowego, zmniejsza stres, działa przeciwmiażdżycowo oraz zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby nowotworowe. Warto wiedzieć, że podczas 10 minut silnego zdenerwowania, nasz organizm zużywa tyle magnezu, ile przeciętnie wynosi dzienne zapotrzebowanie na ten pierwiastek. Wapń jest budulcem układu kostnego, zębów, a także ma działanie odpornościowe i antyalergiczne.

Wodorowęglany zawarte w wodzie w odpowiedniej ilości odkwaszają organizm i wpływają pozytywnie na układ trawienny.

O jakiej porze dnia sięgać po wodę? Przede wszystkim rano. Pijąc wodę po przebudzeniu (1-2 szklanki), uzupełniamy jej braki z nocy, usuwamy toksyny z organizmu i dostarczamy mu składniki mineralne. O odpowiednie nawodnienie warto zadbać jednak nie tylko rano, ale również przed samym snem. Dzięki wyrobieniu nawyku picia wody przed ułożeniem się do snu, nasze błony śluzowe pozostaną nawilżone przez całą noc. Dodatkowo zmniejszymy ryzyko zawału serca.

Większość z nas wodę dostaje jako pierwszą, jeszcze przed głównym daniem – a więc od sposobu jej podania, czy to w restauracji, czy na przyjęciu, może wyrobić naszą opinię o manierach gospodarza w ciągu kilku pierwszych minut! Picie wody stało się modne – dlatego zapraszając gości, nietaktem byłoby nie postawić jej na stole.

Woda to nieodłączny element diety – zarówno tej skupionej na redukcji masy ciała, jak i tej oczyszczającej. Picie odpowiednich ilości wody usuwa bowiem toksyny z organizmu i przyspiesza metabolizm.

Woda dla zdrowia
KARAFKA DO WODY Z KORKIEM KROSNO

Karafka do wody z korkiem Krosno

SZTUKA SERWOWANIA WODY, CZYLI CO POTRAFI HYDROSOMMELIER

Hydrosommelier to specjalizacja kelnerska, dzięki której kelnerzy nabywają wiedzę i umiejętności prawidłowego proponowania i podawania wody. Nie ograniczają się do zadawania pytania: gazowana, czy niegazowana? Hydrosommelier ma wiedzę dotyczącą pochodzenia wody, poziomu mineralizacji, prawidłowej temperatury. Hydrosommelier wie doskonale, że wodę gazowaną przechowuje się w temperaturze od 4 do 6 stopni, natomiast niegazowaną w temperaturze 8 stopni.
Wodę można podawać oczywiście z lodem, który powinien być wykonany z tej samej wody.

Warto pamiętać, że najlepiej jest serwować wodę w szklanych karafkach, postawionych na stole.
Świetnie sprawdzą się tu karafki na wode produkowane przez hutę Krosno.
Wśród wielu produktów godna polecenia prosta karafka na wode z korkiem.

Idealna temperatura podania wody niegazowanej wynosi 8ºC, natomiast gazowaną najlepiej serwować w 4-6ºC.

Przed obiadem świetnie sprawdzi się wysokozmineralizowana woda z dodatkiem magnezu, co pobudzi apetyt. Po obiedzie najlepiej pić wodę alkaliczną, niskozmineralizowaną, o niskiej zawartości sodu, co wspomoże trawienie i zapobiegnie zakwaszeniu organizmu po spożytym ciężkostrawnym posiłku.

JAK ZACHĘCIĆ DZIECKO DO PICIA WODY?

Jak zachęcić dziecko do picia wody

O ile dorośli sięgają coraz częściej po wodę, o tyle trudniej przekonać dzieci do jej spożywania. Woda przegrywa ze słodkimi sokami i napojami. Sklepy są pełne produktów, które tylko pozornie gaszą pragnienie, a które nie są tak zdrowe jak woda mineralna.
Wodę podajemy więc z dodatkami, które zarówno wizualnie jak i smakowo podkreślają jej smak.

Oto lista najczęściej serwowanych dodatków:

 • listki mięty
 • plasterki cytryny
 • plasterki limonki
 • owoce sezonowe
 • skórki owocowe, np. z cytryny, pomarańczy
 • kostki lodu z zamrożonymi wewnątrz owocami, listkami mięty itp.
 • świeże owoce pokrojone na kawałki

Pięknie podana woda, nie w zwykłej butelce, ale w karafce, to także sposób, aby zachęcić dziecko do jej picia.
Nawyk picia wody wprowadzajmy od najmłodszych lat, niech woda towarzyszy nam przez cały rok i przy różnych okazjach.

RODZAJE KARAFEK I ICH PRZEZNACZENIE

Karafki doskonale zdają egzamin w przypadku wód gazowanych. Dzięki zamknięciu na korek – bąbelki nie wylecą, ale zostaną w środku. Są droższe od dzbanków. Ich ceny mogą sięgać nawet kilkuset złotych. Im bardziej wymyślny kształt i szlachetniejszy materiał – tym naczynie droższe. Pewne jest jednak jedno – zarówno na stole w jadalni, jak i za przeszklonymi drzwiami witryny karafki prezentują się doskonale i warto w nie zainwestować. Tym bardziej, że mogą służyć nie tylko do przechowywania w nich wody.

Możesz swobodnie wybrać odpowiednie produkty, dopasowane do Twoich potrzeb. 

Dodatki do wody
Karafka do czerwonego wina

SZLACHETNE TRUNKI TAKŻE WYMAGAJĄ PIĘKNEJ OPRAWY

Karafki do wina występują dzisiaj w niezwykle interesującym i zróżnicowanym asortymencie. Warto wiedzieć, że ciekawe kształty karafek wiążą się nie tylko z ich atrakcyjnym designem, ale również z funkcjonalnością. Przelewając trunek do karafki, pozwalamy mu pooddychać, dzięki czemu jego smak i aromat nabiera głębi. Zyskujemy też możliwość podkreślenia tego, co zwyczajna butelka przeważnie skrywa: barwy oraz klarowności trunku. W karafkach podajemy też likiery, brandy, whisky. Wielu ekspertów uważa jednak, że każde wino powinno się przelać, by je zdekantować, czyli napowietrzyć.

Karafka do czerwonego wina

Charakterystyczne dla karafek o tym przeznaczeniu jest szerokie dno, które pomaga dotlenić wino i wydobyć aromat. Im starsze wino, tym większy powinno mieć kontakt z powietrzem. Karafki skonstruowane tak, by jak najlepiej dotleniać wino, nazywane są dekanterami. Mają naprawdę szeroką podstawę i mocne wcięcie, które ułatwia również chwytanie karafki za szyjkę.

Karafki przeznaczone do podawania wina czerwonego nie muszą posiadać zatyczek. Szczególnie jeśli przelane do nich wino zniknie z karafki tego samego dnia. Czerwone wino lubi się dotleniać.

Karafki do wina białego są zatem smuklejsze, podobnie jak przeznaczone do nich kieliszki, cechują się obłym kształtem i delikatnym wcięciem. Inaczej niż w przypadku karafek do win czerwonych, naczynia do win białych są często zaopatrzone w korek lub zatyczkę. Taka budowa pozwala uchronić delikatne aromaty trunku i utrzymać niższą temperaturę. Wina białe podajemy w 8-12°C, a czerwone w 13-18°C.

Zestaw do Whisky FIORD Krosno

Zestaw do Whisky FIORD Krosno

Karafka do whisky

Można także w niej podawać: wódkę, brandy lub nalewki. Oprócz kwadratowych, bywają również owalne. Zawsze mają korek.
Klasyczne karafki do whisky to karafki w kształcie prostopadłościanów, z kwadratową, grubą podstawą, najczęściej pięknie zdobione ciekawymi szlifami. Wykonane są z rżniętego szkła lub kryształu. Mogą być to proste karafki o obłym kształcie lub nowoczesne o nieregularnych konturach. Obowiązkowo z elegancką, szklaną zatyczką na wcisk, która uchroni trunek przed wietrzeniem i utratą jego bogatych aromatów.

Karafki do brandy

Karafki do brandy mogą być bardziej beczułkowate, pękate, z dłuższą szyjką, ale mogą być też takie w kształcie piramidy ze ściętym wierzchołkiem.

Karafka do likieru

Karafki do likieru nie są duże, mają poj. 0,3-0,5 l. Mogą być proste, z bezbarwnego szkła, ale często są bogato zdobione. Miewają czasem ucho.

Karafka do wody

Nadaje się również do białego wina, lemoniady i innych chłodnych napojów. Tego typu naczynia na ogół mają prostą stylistykę i szeroką szyjkę, często z dzióbkiem.

LA ROCHERE ABEILLE

Karafka do wody lub wina LA ROCHERE ABEILLE

Aranżacja stołu

ARANŻACJA STOŁU – MODNE SZKŁO NA LETNIE PARTY

Lato to czas, kiedy częściej mamy okazję i chęć spotkać się z rodziną i przyjaciółmi przy stole. Piękna pogoda zachęca do biesiad w ogrodzie czy na tarasie. Ten wyjątkowy klimat wspólnych spotkań zapewnią nie tylko ciekawe przekąski i napoje, ale cała oprawa stołu, kwiaty w pięknych szklanych wazonach, naturalne świece, karafki , kielichy, patery. Szkło współpracuje z otaczającą nas aurą, mieni się w słońcu, odbija blask świec, podkreśla wizualne walory serwowanych trunków.

Idealnym rozwiązaniem podczas wakacyjnych spotkań jest grube szkło o ciekawych kształtach i wzorach, także to kolorowe, oddające świetnie letnie klimaty.
Wyjątkowe szkło z jednej z najstarszych hut szkła we Francji La Rochere powstało w miasteczku o tej samej nazwie w 1475 roku. Od tamtego momentu tworzą niezwykłe wzory inspirowane naturą, nowoczesnością, ale także i dawnymi, pięknymi czasami.
Pszczoła króluje na stole. Jest ona charakterystyczna dla francuskiej kolekcji Abeille nawiązuje do historii Francji, gdyż ten oryginalny projekt pszczoły inspirowany był słynnym wzorem, który należał do Napoleona. Jest także symbolem południowej Francji i jej magicznej krainy.
Kieliszki, szklanki i karafki o najwyższej jakości nadadzą wyjątkowy charakter stołom domowym, jak i świetnie sprawdzą się w gastronomii.


Pamiętając przysłowie jak cię widzą ,tak cię piszą stwierdzam:

JAK PODAJESZ, TAK SMAKUJE.

Modne szkło

Szczególnie polecam Wam produkty Huty Krosno Glass SA, która  jest jednym z największych producentów szkła użytkowego w Polsce, a także cenionym dostawcą na ponad 70 światowych rynkach. Wytwarza szkło formowane tradycyjną metodą ręczną oraz mechanicznie, o różnorodnym przeznaczeniu: do alkoholi, napojów, do serwowania potraw, a także szkło dekoracyjne i prezentowe.

Bea Bea

nowoczesny szklany WAZON... nowoczesny szklany WAZON... 2
Ostatnie sztuki w magazynie
Strona główna

nowoczesny szklany WAZON grube szkło

23-62-0250-000/TWISTER
150,00 zł
WAZON SZKLANY TWISTER Z KOLEKCJI HANDMADE MODERN szkło ręcznie formowane o niespotykanym kształcie WYS. 30cm SZER. 15cm Efektowny design Idealny prezent na specjalną okazję Trwałość Handmade Szkło Crystalline
PIĘKNY SZKLANY POJEMNIK W KSZTAŁCIE CYLINDRA, GRUBE, SOLIDNE SZKŁO PIĘKNY SZKLANY POJEMNIK W KSZTAŁCIE CYLINDRA, GRUBE, SOLIDNE SZKŁO 2
Ostatnie sztuki w magazynie
39,00 zł
PIĘKNY SZKLANY POJEMNIK W KSZTAŁCIE CYLINDRA, GRUBE, SOLIDNE SZKŁO Pojemnik - wazon z przeźroczystego szkła w kształcie walca. Pięknie będą wyglądały w nim cięte kwiaty lub owoce. Przyciągający oko przedmiot który nada każdemu wnętrzu ciepły klimat. Może służyć jako świecznik - idealny na tealight’a czy świecę. 
nowoczesny WAZON / POJEMNIK... nowoczesny WAZON / POJEMNIK... 2
PRODUKT DOSTĘPNY OD RĘKI
Strona główna

nowoczesny WAZON / POJEMNIK szklany KWADRAT grube szkło

23-LA17-638A-000/POJ.KWADRAT
39,00 zł
PIĘKNY SZKLANY POJEMNIK W KSZTAŁCIE KWADRATU, GRUBE, SOLIDNE SZKŁO 15X15CM Jego główną zaletą jest to, że ma on wiele zastosowań! Może posłużyć nam jako salaterka na sałatki, kosz na owoce lub warzywa ale również okazuje się być niezastąpionym jako pojemnik do kompozycji kwiatowych. Naczynie jest ręcznie wykonane z pięknego, grubego szkła.
szklany nowoczesny POJEMNIK... szklany nowoczesny POJEMNIK... 2
PRODUKT DOSTĘPNY OD RĘKI
Strona główna

szklany nowoczesny POJEMNIK SALATERKA kwadrat 5 grube szkło

19-LA14-3510-0-000/KWADRAT5
45,00 zł
PIĘKNY SZKLANY POJEMNIK W KSZTAŁCIE KWADRATU, GRUBE, SOLIDNE SZKŁO  24X24X9CM Nowoczesna, kwadratowa salaterka, która doskonale sprawdzi się podczas spotkań rodzinnych czy wieczorów w gronie znajomych. Oryginalny design - PIĘĆ oddzielnych przegródek pozwalających za jednym razem serwować różne przekąski czy dipy. Wysokiej jakości, polskie szkło przyda się...
nowoczesna szklana... nowoczesna szklana... 2
PRODUKT DOSTĘPNY OD RĘKI
Strona główna

nowoczesna szklana SALATERKA POJEMNIK 3 grube szkło

19-LA14-3526-A00/POJEMNIK3
45,00 zł
PIĘKNY SZKLANY POJEMNIK Z TRZEMA PRZEGRODAMI Wyjątkowe naczynie. Wysoka użyteczność wypływająca z przemyślanego, niecodziennego  podziału salaterki na trzy części. Naczynie jest ręcznie wykonane z pięknego, grubego szkła. 29x15x7cm
szklana elegancka KARAFKA... szklana elegancka KARAFKA... 2
Obecnie brak na stanie
Strona główna

szklana elegancka KARAFKA BUTELKA z korkiem

1-5971761000/KARAFKA-KOREK
25,00 zł
KROSNO PURE COLLECTION - Karafka szklana o pojemności 1 L z naturalnym prostym korkiem. Posiada klasyczny kształt oraz stabilne dno. Praktyczna i estetyczna o uniwersalnym zastosowaniu, idealna do serwowania wody, napojów, wina itp.  OPIS PRODUKTU: Pojemność: 1 L Wysokość: 24,5 cm Wysokość bez korka: 23 cm Średnica: 9 cm Średnica górna: 7 cm
KARAFKA z zamknięciem... KARAFKA z zamknięciem... 2
Ostatnie sztuki w magazynie
Strona główna

KARAFKA z zamknięciem gładka BUTELKOWA

09-E149-2000-000/KARAFKA-BUTELKOWA
55,00 zł
EFEKTOWNA KARAFKA W FORMIE BUTELKI Z KORKIEM 750ml. GŁADKIE, GRUBE SZKŁO.  Smukła, wykonana z grubego szkła, z dokładnie wyprofilowaną szyjką, jest idealna do przechowywania trunków, zwłaszcza tych szlachetnych. Korek zapobiegnie ich zwietrzeniu, wydobywając z nich to, co najcenniejsze – smak oraz aromat.
KARAFKA DO WHISKY z... KARAFKA DO WHISKY z... 2
Obecnie brak na stanie
Strona główna

KARAFKA DO WHISKY z zamknięciem VINTAGE

09-6016-0500-000
120,00 zł
EFEKTOWNA KARAFKA DO WHISKY, Z GRUBEGO SZKŁA, Z ZAMKNIĘCIEM. PRODUKT RENOMOWANEJ HUTY KROSNO SA.   Materiał: Szkło Pojemność: 500 ml Wysokość: 238 mm
KARAFKA z zamknięciem... KARAFKA z zamknięciem... 2
Ostatnie sztuki w magazynie
Strona główna

KARAFKA z zamknięciem VINTAGE KROSNO dzwon

09-5774-0600-000
120,00 zł
Karafka do nalewek i likieru Vintage urzeka intrygująca formą i perfekcyjną jakością. Ręczne wykonanie nadaje jej unikatowości, a szczelny korek pozwala długo zachować aromat trunku. Elegancka karafka przyciąga uwagę gości zgromadzonych wokół stołu. EFEKTOWNA KARAFKA Z GRUBEGO SZKŁA, Z ZAMKNIĘCIEM. PRODUKT RENOMOWANEJ HUTY KROSNO SA.   Pojemność: 600 ml...
nowoczesny WAZON szklane... nowoczesny WAZON szklane... 2
Ostatnie sztuki w magazynie
Strona główna

nowoczesny WAZON szklane sople

23-B040-0280-102
150,00 zł
Unikatowy wazon  KROSNO HANDMADE Moly Z CHARAKTERYSTYCZNYMI BĄBLAMI wysokość: 28 cm średnica podstawy: 11,5 cm  wyrób formowany ręcznie

Komentarze ()

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć